Telefon : 02125686215-05355036196 / İstanbul'un tüm bölgelerine hizmet vermekteyiz

CAPITAL CORP. SYDNEY

73 Ocean Street, New South Wales 2000, SYDNEY

Contact Person: Callum S Ansell
E: callum.aus@capital.com
P: (02) 8252 5319

WILD KEY CAPITAL

22 Guild Street, NW8 2UP,
LONDON

Contact Person: Matilda O Dunn
E: matilda.uk@capital.com
P: 070 8652 7276

LECHMERE CAPITAL

Genslerstraße 9, Berlin Schöneberg 10829, BERLIN

Contact Person: Thorsten S Kohl
E: thorsten.bl@capital.com
P: 030 62 91 92

Telefon : 02125686215-05355036196 / İstanbul'un tüm bölgelerine hizmet vermekteyiz

UYDU SANTRAL SİSTEMLERİ

Uydu Santral Kurulumu

Merkezi sistemlerin temel kullanım amacı tüm kullanıcıları tek bir merkeze yönlendirmektir.
Hepsinin toplandığı bu merkezi sistemlere santral da denilmektedir.
Uydu santral kurulumu yapılırken hangi sistemin kullanılacağı önemlidir.
Merkezi uydu sistemleri yani diğer ismi ile uydu santral sistemleri genel oalrak iki çeşittir.
Birincisi headent sistemi, ikincisi ise receiver ile kullanılan sistemdir.
Her iki sistemin kendine özgü avantajları ve dezavantajları olmak ile birlikte kullanım alanları da farklıdır.

Headent Uydu Santral Sistemi Nedir?

Uydu santral sistemlerinden olan headent merkezi sistemler genellikle oteller ve siteler gibi çok fazla sayıda kullanıcının olduğu yerlerde kullanılırlar.
Çünkü burada büyük bir merkezden bahsedilir. Uydu santral kurulumu headent sistem ile gerçekleştirilmesi durumunda santral,
kanalların alınacağı uyduya yönlendirilmiş çanaklardadır. Bu sitemin kullanılması ile birlikte 45 kanal, kullanıcıları tarafından belirlenir.
Ve belirlenen bu kanallar doğrultusunda kurulum işlemi gerçekleştirilebilir. Bu yöntem ile birlikte uydu yayınları, tek bir kablo kullanımı ile tüm kullanıcılara ulaştırılabilmektedir.

Santral sistemleri ile bireysel çanak anten kurdurmaktansa daha uygun fiyatlara santral sistemi kurdurarak daha ucuza mal edin.

Sonucunda ise tek bir evde birden fazla TV izlenebilmesi mümkün hale gelir.
Ancak her bir kanal için bir receiver (uydu alıcısı) kullanılmalıdır. Örneğin 45 kanal için 45 adet uydu alıcısı temin edilmelidir.
Gerekli aparatların, cihazların ve donanımların temin edilmesi ile birlikte uydu santral kurulumu işlemlerine başlanabilir.
Bu sistem diğerlerine nazaran pahalı olsa da kurulum sonrasında aynı kablo ile istenen sayıdaki aboneye yayın gönderilebilmektedir.

Uydu alıcısı ne kadar iyi olursa olsun veya televizyonunuz ne kadar kaliteli veya 4k gibi özelliklere sahip olursa olsun eğer bu sistemin birer dişlisi olan çanak anten,
lnb, uydu kablosu gibi enstrümanlar dandik veya kalitesiz ise bu dişli dönmeyecektir. Yani siz değerli müşterilerimiz de televizyonlarından istedikleri kalitede verim alamayacaklardır.
İşte merkezi uydu santral sistemleri de tam olarak bunu ifade etmektedir. Eğer sizler iyi bir uydu santralci ile çalışmayıp dandik bir uyducu ile anlaşırsanız bu işin sonunda sizler zarar edeceksinizdir.

Unutulmamalıdır ki kötü doktor kişiyi canından ettiği gibi dandik uyducu da sizleri hem televizyon keyfinizden hem de merkezi uydu sisteminizden eder.

Eğer merkezi santral sistemlerini de tercih ederken kaliteli olanlarından tercih ederseniz hem binlerce kanala ulaşabilir dilediğiniz futbol maçını şifresiz,
dilerseniz bir çok diziyi, sinema filmini merkezi uydu santral sistemleriyle kolayca sahip olabilirsiniz.
Bunun için çok fazla bir şey yapmanıza üstelik gerek kalmaksızın sadece firma yetkililerimizi arayarak bu sistemlere sahip olabilirsiniz.